Öğrencilere İngilizce Nasıl Daha İyi Öğretilebilir?

İngilizce, çoğu ülkeler tarafından kabul edilmiş ortak dil unvanına sahiptir. Okullarda görülen yabancı dil ise en çok İngilizce olması talep edilebilir bir yabancı dil olduğu ortaya koymaktadır. Temel eğitim programlarının içinde bulunan İngilizce eğitimi için ailelerin ve kurumların bazı kriterleri dikkat etmesi gerekmektedir. Bunların arasında yabancı dile olan önemin artması için evde İngilizce terimlerin yaygın olarak kullanılması ve ek eğitim programlarına dahil olunması önemli faktörlerin arasında yer almaktadır. 

İngilizce nasıl çocuklara sevdirilir?

Aileler evlerde belirli günleri yabancı dil günü ilan ederek, kendi aralarında İngilizce konuşmayı denemesi çocuklar için eğlenceli hale getirmektedir. Yemek yerken veya ev oyun oynarken İngilizce terimlerin aktif olarak kullanılması, çocukların yabancı dil gelişimlerine sağladığı katkıları arttırmaktadır. Eğitim önce ailede başlar, okul ve ek dersler ile devamlığı sağlanır. Bu aşamada en çok görev ailelere düşmektedir. Çocuklara severek ve ödüller ile birlikte İngilizce, eğitimin sağlanması okullarda avantajlar sunacaktır.


Yetişkinler için İngilizce neden önemlidir?

Yabancıl dil, iş ve eğitim hayatında artık önemli bir yere sahip olduğu görülmektedir. Önceden tek bir yabancı dil talep edilirken, son dönemlerde birden fazla dil talebi oluştuğu firmalar tarafından görülmektedir. Söz konusu talep sadece özel firmalar değil, devlet bünyesindeki kişiler tarafından da talep edilmesi, zorunlu ihtiyaç haline gelmesini sağlamaktadır. Yetişkinlerin İngilizce eğitim talepleri, eğitim kurumları tarafından yapılmaktadır. Eğitim kurumları, yabancı dil ile ilgili bazı eğitim sistemlerinin uygulaması ve kişileri üst seviyeleri taşınması aşamasında, bazı eğitim programlarını geliştirdiği görülmektedir. 


Yabancı dil eğitim kurumlarının öğrencilerine sunmuş oldukları nelerdir?

 • Akıcı İngilizce konuşulması aşamasında yeterli eğitim imkanlarının sunulması
 • İngilizce yazıların anlaşılması için belirli etütlerden faydalanması
 • Konuşulanların anlaşılması için gerekli eğitimlerden faydalanması
 • İngilizce kelimelerin öğretilmesi
 • İngilizce cümle ve dil bilgisi mantığının öğretilmesi
 • Kur ve gramer gibi konuların başarılı hale getirilmesiÖğrencilere İngilizce nasıl daha iyi öğretilebilir?

 • İngilizce eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitimler, sınıftaki kişilerin aralarındaki sohbetlerin İngilizce olması, öğrenme aşamasında olumlu sonuçlar alınması yardımcı olmaktadır. 
 • Çeşitli ülke ve bölgelere düzenlenen geziler ile öğrencilerin İngilizce konuşmalarında pratik ve aksam ile ilgili gelişmeler gözlenmektedir.
 • Toplantılar düzenlenmesi, öğrencilerin teşvikinin sağlanması
 • Teknolojik anlamda telefon ve bilgisayar gibi cihazları tamamen İngilizce kullanımının sağlanması
 • Belirli dönemlerde seviye belirleme sınavlarının yapılması
 • Etüt programlarının düzenlenmesi 


İngilizcenin Toplumsal Önemi

İngilizce eğitim, gelişen global dünyada geçerliliğini her geçen gün daha da attırmaktadır. Doğru eğitmenler ile kararlı öğrenciler karşılaşması ile büyük başarılar elde edilmektedir. Mesleki hayatta aktif rol oynayan ingilizce eğitimi, küçük yaşlardan itibaren alınması daha kolay ve hızlı öğrenme kapasitesi sağlamaktadır. İngilizce hikaye kitabı ve şarkıların dinlenmesi, öğrenme hızında olumlu sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

İngilizce dersi veren kurumların, belirli aktivite programları sunarak öğrencilerin kendi aralarında bir etkileşim ortamı sağlamasını hedeflemiştir. Fakat sadece eğitim kurumundan talep edilmemelidir. Öğrencilerinde, İngilizce kelime sayılarının attırması ve bir yaşam tarzı haline getirmesi gerekmektedir. 

İngilizce Konuşan Kişilerin Oluşturduğu Tartışma Programına Dahil olun!

İngilizce eğitimi veren kurumların, belirli konular üzerine öğrencilerin kendi aralarında tartışma oluşturması, İngilizcenin daha zevkli ve hızlı öğrenme kapasitesini oluşturmaktadır. Örnek verecek olursak, yeşil alanlar nasıl arttırılır ve kimin sorumluğundadır? gibi konuları tüm detayları ile kurs öğrencilerin tartışması elde edilen sonuçlara bağlı olarak eğitim süreçlerini hızlandırmaktadırlar.

İngilizce Kelimelerin Kullanımı Ve Telafuzun Geliştirilmesinin Önemi

Her yabancı dilde olduğu gibi kelimelerin yazılışı ile okunuşu farklılık göstermektedir. Gramer ve telafuz konusu bu konuda oldukça önemlidir. Sıklık ile İngilizce dizi ve film izlenilmesi, kelime yapılarının anlaşılmasında olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır. Okunuşu ve telafuzu dikkatli ve ard arda dinlenilmesi gerekmektedir. İngilizce gramer öğrenimi, zamana yayılacak uzun bir süreç olarak geçmektedir. Sıklık ile tekrar ve İngilizce terimlerin öğrenilmesi öğrenme hızını arttıracaktır.
 

140    |   0