ONLINE İNGİLİZCE ÖĞRENME VE EDUCALL

Internet modern zamanların en iyi teknolojisi olarak sadece günlük hayatımızı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda iş ve eğitim hayatımızı da kolaylaştırıyor. Gelişen teknoloji ve internet sayesinde bilginin öğrenciye aktarılma şekli karatahtalardan, akıllı tahtaya ve online eğitimlere kadar geldi. Geleneksel öğretim yöntemine göre daha basit kolay ve etkili olması online öğrenme popüler hale geldi.

Online veya teknolojik eğitim yeni neslin teknolojinin içine doğmasından ve zengin medya içeriğine alışmasından dolayı öğrenciyi geleneksel sınıf ortamına göre çok daha fazla motive ediyor. Saatlerce sırtını ağrıtan o sandalyede oturmaktan kurtarıyor. Öğretmene ve ders kitabına bağlı kalmadan çalışmalarını telefon veya tabletleri üzerinden yapabilme imkanına sahip olması öğrencinin öğrenmeye karşı olan isteğini artırıyor.

 

Peki Educall`un Online Öğrenmedeki Yeri Ne?

 • Özdenetim ve Kontrol

Günümüzde birçok eğitim merkezi öğrenciye kendi ilerlemesini kontrol ve takip edebileceği gelişmiş bir sistem imkânı sunamamaktadır. Educall altyapısıyla öğrenciye pek çok şeyi (öğrenci bilgileri, seviyesi, konular, testler, pratik ve genel kültür kazanmak için hazırlanan içerikleri) bir arada görme imkanı sağlamaktadır. Educall`da öğrenci kendisine açılan panel üzerinden hem kolaylıkla derslerini takip edebilir hem de seviyesine uygun hazırlanmış ders, oyun, video içeriklerinin kendi isteği doğrultusunda kullanabilir. Bu öğrenciye kendi öğrenmesini yönetme konusunda beceri kazandırmakta (eleştirel ve yaratıcı düşünme, meta bilişsel stratejileri kullanmayı öğrenme) ve öğrenciyi geleneksel öğretmen kontrolünden, pasif bilgi alıcısı konumdan çıkarıp aktif öğrenen boyutuna taşımaktadır. Educall öğrencisine sadece çeşitli ders içeriği sunmakla kalmıyor aynı zamanda grup konuşmaları (Zoom görüşmeleri), ders takipleri gibi konularda sistem üzerinden yaptığı bildirimlerle etkili öğrenme kontrolü sağlıyor. Ders kayıtları oluşturuluyor ve öğrenciye en iyi eğitimin sunulması için sistem üzerinde sorumlu hocalar ders kalitesinin takibini yapıyor ve geleneksel sınıftaki tek otorite öğretmendir tezi artık geçerliliğini yitiriyor.

 

 • Eşsiz Bir Deneyim

İngilizce derslerini öğrencinin kendi fikirlerini paylaşıp tartışabildiği ve ifade edebildiği bir platformda yapılması öğrencinin daha üretken ve daha aktif katılmasını sağlıyor. Böylelikle, İngilizce dersleri öğretmenin tahta önünde anlattığı sıkıcı ve tekdüze ortamdan öğrencinin birçok duyusunu kullandığı ve fazlasıyla öne çıktığı bir ortama dönüşüyor. Educall görüşmelerinde öğrenci geleneksel sınıfta konuşmak için sıranın kendisine gelmesini bekleyen öğrenci profilini ikna, açıklama, bilgiyi talep eden, gerçek hayatıyla ilişkilendiren bir öğrenciye dönüştürüyor.

 

 • Öğrenmede Etkileşim

Yukarıda bahsettiğimiz Zoom görüşmeleri öğrenciye aramalar dışında diğer öğrencilerle tanışma seçilen konu üzerinde konuşma ve tartışma fırsatı vermektedir. Aynı seviyede farklı kişilerin bir araya gelmesi dersin içeriğini böylece zenginleştiriyor ve öğrencinin sosyalleşmesini, öğrenme sürecini eğlenceli hale getiriyor.

 

 • Uygun ve Erişilebilir olması.

Günümüzde dil öğrenmenin önündeki en büyük engellerden bir tanesi bunun öğrenci için maddi bir külfete dönüşmesi ve elde edilebilir olmaması. Educall online eğitim sistemiyle öğrenci bir kursa veya eğitim programına (ders materyalleri, eğitmen ücreti, günlük yemek-yol giderleri gibi) ödeyeceğinden daha azını ödüyor ve derslere sadece internet bağlantısı olan bir cihazla erişim sağlayabiliyor. Anadili İngilizce olan yabancı öğretmenleriyle ve özgün ders içerikleriyle yurtdışına çıkmaya gerek kalmadan eğitim alabiliyor.

 

 • Zaman Tasarrufu

Sistem ayrıca öğrenciyi öğrenmek için daha fazla zaman harcamaktan kurtarıyor ve nerede olursa olsun öğrenmesini sürdürme fırsatı sunuyor. Öğrenci sürekli aynı dersi almak zorunda kalmıyor değişen içeriklerle dersi ders dışında kolaylıkla takip edip hazırlanabiliyor ve vakit kaybetmiyor.

 

 • Bireysel Öğrenme Hızı

Educall öğrenciye bir sınıfa veya kura bağlı kalmadan kendi hızında öğrenebilme şansı veriyor. Öğrencinin çalışma ve günlük program yoğunluğuna göre ders saatlerini belirleyebielceği esnek bir öğretim programı sunuyor. Örneğin bir dil kursuna gittiğinizde ailenizle geçireceğiniz ve hoşlandığınız sosyal etkinlikler, aktiviteler için harcayacağınız vakitten ders için fedakarlık yapmanız gerekebilir. Educall online eğitim sistemiyle tüm bunlardan vazgeçmek zorunda kalmadan eğitiminizi kendinize göre planlayabilir ve takip edebilirsiniz. Ders içeriklerine, videolara, bloğa, oyunlara ve sisteme istediğiniz zaman girebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Educall online eğitim sistemi sizi geleneksel eğitimin başa çıkamayacağı biri imkan sunuyor. Bir öğretmene, sınıfa ve programa bağlı olma zorunluluğundan kurtarıyor. Online öğrenmeyle ilgili genel kanının aksine Educall eğitim sistemi danışman hocalarının düzenli takibi ve yaptığı bildirimlerle sizin kendi çalışma disiplininizi kazanmanızı sağlıyor.

 

 • ·Tutarlılık

Educall online eğitim sistemi yapılan her aramada öğrenciyle amaçlar doğrultusunda bilgi alış-verişinin sağlanmasını ve öğrenmenin tamamlanmasını hedefler. Bu da her öğrenciye her konunun aynı standartta öğretilmesini sağlar.

 

 • Kavrama ve Problem Çözme Becerisi

Educall sitede sunduğu (blog yazıları, kelime listeleri, videolar, resimler, haber bültenleri) sayısız farklı içerikle farklı zeka ve öğrenme türlerine hitap ediyor. Araştırmalara göre beynin aynı anda hem görsel hem de işitsel kaynaklara maruz kalması analiz etme ve akılda tutma bağlantı kurma gibi becerilerini geliştirerek diğer öğrenmelerine bunu aktarmasını sağlıyor. Eleştirel düşünme, problem çözme ve işbirlikçi öğrenme becerilerini de kazanmasını sağlıyor. Online eğitim öğrenciyi kendi öğrenmesinden daha fazla sorumlu kıldığı gibi bilgiyi elde etmeye de ittiğinden öğrencinin araştırma ve doğru bilgiyi elde etme konusunda beceriler kazanmasını sağlıyor. Educall eğitim sistemi öğrenciye kendi öğrenmesi üzerinde düşünme, kıyaslama ve değerlendirme fırsatı sunmaktadır.

 

 • IELTS / TOEFL Hazırlık

Akademik kariyeriniz veya işinizde ilerlemek daha iyi bir pozisyona gelebilmek için İngilizce öğrenmek istiyorsanız ana dili İngilizce olan profesyonel öğretmen kadrosuyla Educall sizin dinleme, konuşma, okuma ve yazma konusundaki becerilerinizi geliştirmenizi ve uzmanlaşmanızı sağlıyor.

 

 • Kaliteli İçerik

Educall eğitim sistemi internetteki sayısız ve çeşitli içeriği öğrenicinin İngilizceyi kazanımı açısından sistematik ve seviyesine uygun şekilde düzenleme yapıp, sayısız materyali filtreleyerek ve uyarlayarak öğrencisine sunmaktadır.

 

 • Rehberlik ve Yönlendirme

Educall öğrencisine her ders sonunda yaptığı ve düzenli takibini yapan danışman hocalarının sürekli verdiği bildirimlerle öğrenmesini kolaylıkla takip etme ve düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlamakta, öğrenciyi kendisiyle baş başa bırakmayıp gerekli danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

1640    |   0