Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapılmalı?

İngilizce öğrenmek hem gerekli hem de çok kolay olmayan bir iştir. Özellikle daha önce yeterli bir eğitim almadıysanız bu durumda İngilizceyi sıfırdan öğrenmeniz gerekir. Sıfırdan İngilizce öğrenmek gibi bir isteğiniz varsa ihtiyacınız olan en önemli üç şey öğrenme isteği, etkili bir öğrenme planı ve doğru yöntemlerdir. Bu yazıda halihazırda öğrenme isteğiniz varsa bu konuda işinize yarayacak ipuçlarını ve kullanmanız gereken yöntemleri belirttik.

Şayet öğrenmeye çok da istekli değilseniz “İngilizce öğrenmek neden önemlidir?” Sorusunu sizler için kısaca yanıtladık.

Neden İngilizce Öğrenmeye Başlamalısın?

İngilizce öğrenmek günümüzün dünyasında herkesin halletmek durumunda olduğu bir meseledir. Çünkü küreselleşmenin hiç olmadığı kadar geliştiği bu dönemde, dünya ile iletişim kurmanın en iyi aracı İngilizcedir. Eğer kişi dünya ile bağlantı halinde olmak isterse bunun için İngilizce öğrenmek şarttır.

Tabi İngilizce öğrenmek, çok önemli olmasının yanında bir o kadar da zor bir iştir. Çoğu kişi çocukluklarından itibaren İngilizce öğrenmeye başlar, uzun yıllar boyunca da öğrenmeye devam eder. Ancak kimi insanlar İngilizce öğrenmek konusunda diğerlerinden geride olabilir.

Unutulmamalıdır ki hayatta hiçbir şey için geç değildir. Bu nedenle, yaşınız, eğitim ve ekonomik durumunuz ne olursa olsun İngilizce öğrenmek konusunda asla geç kalmış sayılmazsınız. Hayatınızın ya da eğitiminizin hangi safhasında olursanız olun, bu yazı ile beraber sıfırdan İngilizce öğrenmeye harika bir giriş yapacaksınız.

Sıfırdan İngilizce Öğrenme İpuçları

Sıfırdan İngilizce Öğrenme İpuçları

  • Hedefinizi Doğru Belirleyin ve Disiplinli Çalışın: Doğru hedef seçimi ve hedefe yönelik disiplinli çalışma, öğrenmenin başarılı olması için olmazsa olmaz iki önemli noktadır. Siz de İngilizce öğrenmedeki hedefinizi önceden belirlemelisiniz. Hedefinizi, İngilizce konuşmak ve anlamak istediğiniz alana göre ya da yükselmek istediğiniz İngilizce seviyesine göre koyabilirsiniz.
  • Kelime Dağarcığınızı Geliştirin: İngilizce öğrenmek için kelime dağarcığını geliştirmek büyük bir önem taşır. Kişi ne kadar kelime bilirse anlama ve kendini ifade etme yeteneği o kadar gelişir. Kelime dağarcığınızı geliştirmek için bol bol dizi ve film izlemenizi, biraz da kitap okumanızı öneriyoruz.
  • Bol Bol İngilizce Konuşma Pratiği Yapın:  İngilizce öğrenmek için mümkün olduğunca düzgün ve güzel bir şekilde İngilizce konuşmak gerekir. Bunun için de çokça konuşma pratiği yapmanız gerekir. Konuşma pratiği yapmak günümüzde pek mümkün olmadığından bunu online bir şekilde yapmak hem daha sağlıklı hem de daha kolaydır.

Piyasada pek çok online İngilizce konuşma uygulaması bulunduğundan doğru olanı seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Hangi platformu seçecek olursanız olun, şunu unutmayın ki İngilizce konuşma kabiliyetinizi geliştirmek için mümkün olduğunca ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kurmalısınız. Böylelikle hem farklı aksanlara aşina olup hem de çeşitli İngilizce deyimleri tanıyabilirsiniz. Bunun yanında günlük konuşma dilini de bu sayede öğrenirsiniz. Bu noktada yaşayabileceğiniz kafa karışıklığını gidermek için sizlere Educall’u öneriyoruz.

Educall ile Sıfırdan İngilizce Konuşmak Şimdi Çok Kolay

Educall ile İngilizce online eğitim süreçlerine etkili bir biçimde dahil olarak İngilizce seviyenizi ilerletebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle yabancı dilinizi akıcı bir seviyeye getirmek Educall ile artık mümkün.

İstediğiniz zaman istediğiniz yerde online İngilizce kursu arıyorsanız Educall tam size göre. Demo derslerine ücretsiz kayıt yaparak hemen Educall’u deneyimleyebilirsiniz. İster tablette ister telefonda isterseniz de bilgisayarda Educall derslerinden yararlanabilirsiniz.

Artık İngilizce öğrenmek ve konuşma pratiği yapmak tek tık uzağınızda. İnternet adresimiz https://www.educall.com.tr/ adresini ziyaret ederek native eğitmenlerle birebir İngilizce konuşma ayrıcalığına sahip olun.

1350    |   0