Aşağıda bulunan 'hizmetten yararlanma koşulları' hizmetten yararlanmaya başlanılmadan önce dikkatlice okunmalıdır.
Educall hizmetinden yararlanılması bu koşulların dikkatlice okunduğu ve aynen kabul edildiği ve bunlara aykırı davranışların sadece kullanıcı için hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğini anladıklarını kabul anlamına gelir. Eğer herhangi bir kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, siteye giriş yapılabilmesi ve Educall hizmetlerinden yararlanma hakkı bulunmamaktadır.Educall.com.tr sitesi, ticari ve gayri ticari bölümler içeren bir sitedir. Ücretsiz deneme hakkı kullanılmasında aramalar herhangi bir ücrete tabi değildir. Ancak aktif olarak hizmetin tamamından yararlanmak için alınması gereken paket veya paketler için belli miktarlarda ücret ödenmesi gerekmektedir. Educall fikri haklara saygılıdır. Aynı saygıyı kullanıcılarından da bekler. Hiçbir kullanıcı fikri hakları her ne şekilde olursa olsun ihlal etmek anlamını taşıyacak biçimde Educall'den yararlanamaz. Yine, Educall'in isim hakkı, içeriği, tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.Kullanıcı, aşağıda sınırlı olmamak üzere sayılan ve sayılmayıp bu nitelikte olan, kullanıcının Educall ile ilgili tüm aktivitelerinden tamamı ile kendisi sorumlu olup bu gibi durumların ortaya çıkması halinde kullanıcının yararlanma hakkı münhasıran Educall tarafından durdurulabilir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
1.TARAFLAR
İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.
A.‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır)
B.‘SATICI’ ; Educall - ” Tayateks Eğitim ve Dan.Dış Tic.Ltd.Şti. (sözleşmede bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır)
AD- SOYAD: Sitede; öğrenciye ait kullanıcı sayfasın da yer almaktadır.
ADRES: Sitede öğrenciye ait kullanıcı sayfasın da belirtildiği üzeredir.
İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

2.KONU
İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.
Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ
3.1. Malın /Ürün/Ürünlerin/ Hizmetin temel özelliklerini (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yayınlanmaktadır. Satıcı tarafından kampanya düzenlenmiş ise ilgili ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.
3.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.
3.3. Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı ödeme sayfasın da;
kredi kartı ile yada banka havalesi ile yapıldığı biçimde ödemelerim sayfasında da gösterilmiştir.
3.4. Herhangi bir şekilde talep doğrultusun da konu eğitim için materyallerin ve hizmet karşılığı oluşan faturanın sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir.
Fatura teslim : Fatura sitede yer alan eğitim paketleri ve ödemelerim sayfasın da yapılacak ödeme sürecinin tamamlanmasını takiben fatura adresine teslim edilecektir.
3.5. İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır.

Konuşma Kulübü’ne katılma sözleşmesi;

1- Konuşma Kulubü’nde öğretmenimiz moderatör olarak görev yapmaktadır. Kendisinin bildirimlerine ve yönlendirmelerine uymanızı rica ederiz.
2- Konuşma Kulubü’nde Skype programı kullanılmaktadır. Konuşmaya başlamadan önce Skype programının cihazınızda yüklü olduğundan ve programa giriş yaptığınızdan emin olunuz.
3- Konuşma Kulubü’nde Skype programı kullanıldığı için konuşmaya katıldıktan sonra, Skype kullanıcı adınız ve profil fotoğrafınız diğer katılımcılar tarafından görülebilecektir.
4- Olabilecek herhangi bir uygunsuz durumda(konuşmayı sabote etmek, uygunsuz görüntü, kişisel tartışmaya girmek vb.) öğretmenimiz ilgili katılımcıyı gruptan çıkarma hakkına sahiptir.
5- Herhangi bir katılımcının öğretmeni veya diğer katılımcıları gruptan çıkarmaya çalışması ya da dışarıdan bir kişiyi gruba eklemesi gibi durumlarda öğretmenimiz bu kişiyi gruptan çıkarma hakkına sahiptir.
6- Konuşma Kulubü, online ortamda uzun süren bir aktivitedir. Konuşma Kulubü’ne katılmadan önce cihazınızın şarjının yüksek seviyede, internet bağlantısının da yeterli olduğundan emin olunuz.
7- Konuşma Kulubü’nün verimli geçmesi açısından ses kalitesi çok önemlidir. Teknik sorunlardan dolayı bağlantınız konuşmayı olumsuz etkiliyorsa veya arka plandan rahatsız edici sesler geliyorsa öğretmenimiz ilgili kişiyi gruptan çıkarma hakkına sahiptir.
8- Konuşma Kulubü’nden daha yüksek verim alabilmeniz açısından konuşma sırasında kulaklık ve mikrofon kullanmanızı öneririz.

HİZMET ŞARTLARI
1. Educall herhangi bir sebep ve mazeret (teknik arıza ve aksaklık vs.) bildirmeden hizmeti durdurma veya ara verme hakkına sahip değildir, aksi takdirde hizmet alan kişinin iş bu sözleşmeye itirazı geçerli olacaktır.

2. Hizmet alan kişi dil seviyesi belli olana kadar herhangi bir doküman (e-kitap vs.) tarafına yollanmayacaktır. Dil seviyesi hafta içi her gün sabah 10.00 ile gece 23.00 saatleri arasında gerçekleştirilen 3-5 dakikalık ücretsiz konuşma ile belirlenecek, dokümanlar bu tarihten itibaren hizmet alan kişiye bir web sayfası üzerinden yollanacaktır.

3. Educall dil eğitmenleri veya çalışanları kişisel bilgilerini hizmet alan kişi ile paylaşmamaktadır. Educall dil eğitmenleri veya çalışanları hizmet alan kişi tarafından herhangi bir baskı, üslup bozukluğu, adap, terbiye ve ahlak kurallarına uygun olmayan yaklaşımlara maruz kaldıkları takdirde veya konuşmalarda din, politika vb. gibi konuşmaların yapılması durumunda Educall iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

4. Hizmet alan kişi herhangi bir sebep ve mazeret bildirmeden üst üste 5 gün eğitim aramalarına katılmadığı takdirde Educall vermiş olduğu hizmeti tek taraflı olarak durdurma hakkına sahiptir.

5. Educall herhangi bir bildirim yapmadan eğitmen değiştirme hakkına sahiptir. Eğitmen rahatsızlığı vb. durumlarda derslere yedek eğitmenler girmektedir. Bu ve benzer durumlarda derslerin ertelenmesi ya da bu derslerin telafisi söz konusu değildir. Bu durumların takibi Educall tarafından gerçekleştirilmemektedir.

6. Hizmet alan kişi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren bireysel hizmet bedelini 2 gün içerisinde peşin ödemeyi kabul eder. Bu bedel, takip eden süre sonunda 2 iş günü içerisinde hizmet alan kişi tarafından ödenmediği takdirde Educall hizmeti tek taraflı olarak durdurma hakkına sahiptir. Educall, öğrencilerine göndereceği fatura ve benzeri belgeleri kargo ile teslim etmektedir ve tüm kargo ücretleri alıcıya aittir.

7. Hizmet alan kişi hizmet ve sözleşme süresi boyunca hizmet aldığı iletişim bilgilerini (telefon, e-mail) Educall yetkilisine bildirerek değiştirme hakkına sahiptir. Hizmet verilen paketler arasında paket değişikliği ya da süre değişikliği söz konusu değildir. Hizmet alan kişi derslerini başka bir kişiye devretme hakkına sahip değildir. Hizmet alan kişiden gelen bu tip talepler Educall tarafından reddedilecektir.

8. Hizmet alan kişi eğitim saatinde telefona cevap vermediğinde görüşme süresince 3 defa daha aranır. Eğitmen öğrenciden yanıt alamazsa o günkü ders işlendi olarak kabul edilir ve diğer günlere eklenmez.

9. Öğrenci 3 aylık eğitim süresi içerisinde 15 gün, 6 aylık eğitim süresi içerisinde 30 gün, 12 aylık eğitim süresi içerisinde 60 gün ders ertelemesi hakkına sahiptir ve Educall belirtilen sayıların üzerinde ders ertelemesi yapacağını taahhüt etmez. 3 aylık paketlerde ders dondurma hakkı bulunmamaktadır. Öğrenci 6 ay ve 12 aylık eğitim süreçlerinde 1 kez, en çok 2 aylık olmak koşuluyla ders dondurma hakkına sahiptir. Ders dondurma işlemlerinin 5 ders gününü geçmesi durumunda eğitmen ve ders saati garantisi verilmemektedir. Ayrıca ders dondurma süresinin toplamda 2 ayı aşması durumunda Educall öğrencinin derslerini vermeme hakkına sahiptir.

10. Educall dersleri 3, 6 ve 12 aylık olarak sunulmaktadır. Belirlenen periyotların bitişi ile bitirilen paket hakları yeni pakete devredilmez. Ayrıca belirlenen periyotların başlangıç ve bitiş tarihleri aynı güne denk getirilir. Örneğin 3 aylık kayıt olup 10 Mart tarihinde eğitime başlayan öğrenci 10 Haziran tarihine kadar eğitim alır. Bitiş tarihinin hafta sonuna denk gelmesi durumunda bitiş tarihi olarak Cuma günü belirlenir. Educall hizmetlerini, merkezi Amerika'da bulunan şirketler aracılığı ile vermektedir. Eğitmenlerle ilgili cinsiyet bilgisi hariç herhangi bir şahsi bilgi (ad soyad, yaş, etnik köken, üniversite vb) bu şirketlerle yapılan sözleşmeler gereği hizmet alan kişiler ile paylaşılmamaktadır. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek ihtilaflardan dolayı Educall kesinlikle sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul etmez. Ayrıca Educall eğitim aralığında bulunan resmi tatil, özel günler sebebiyle oluşan tatil durumlarında ders vermeyi, öğrencilere aylık belirli gün sayısı ve kur sayısı taahhüt etmez.

11. Educall eğitim sisteminde, öğrencilik durumu aktif ya da pasif olan tüm öğrencilerimiz, sisteme yönlendirdikleri ve kayıt olup ödeme işlemleri tamamlanmış her öğrenci için %5 referans indirimi kazanırlar ve ayrıca Facebook-Twitter-Linkedin den bizi takip edin %5 indirim kazanın. Program ücretinin tamamı peşin ödendiğinde ise %7 indirim kazanılır. Aynı anda iki indirimden (%5 + %7) faydalanılabilir. Kazanılan referans indirimleri o ay için 1 sefere mahsus kullanılabilir. Öğrencinin sistemde sahip olduğu referans indirimleri hiçbir şekilde paraya ve derse çevrilemez, başka bir öğrenciye devredilemez, indirim oranının para şeklinde iadesi talep edilemez ve referans indirimi başlı başına bir kampanya olduğundan, kullanılması durumunda öğrenci diğer kampanyalardan faydalanamaz.

12. Sisteme kayıt olan her öğrenci kendisine ait referans numarasını öğrenci ekranlarından görebilmektedir. Referans sistemi 01.07.2014 tarihi itibariyle devreye girmiştir. Bu tarihten önce yönlendirilmiş öğrencilerle ilgili herhangi bir hak talep edilemez. Educall yapmış olduğu tüm kampanyaları, resmi web sayfası üzerinden öğrencilerine duyurmaktadır. Educall olarak verilen eğitim programında ve kullanım sözleşmesinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

13. Kullanıcı Şartlarında Educall bilgilendirme amaçlı sms veya e-mail gönderimini sağlar ve üye bunu kabul ettiğini belirtir.

14. Educall, internet üzerindeki gizliliğinizi korumak konusuna azami ölçüde özen göstermektedir. Toplayacağı hiçbir bilgiyi, kesinlikle üçüncü taraflarla paylaşmayacaktır. Educall, müşteri ve kullanıcılardan sağlanan kişisel / özel bilgilerinin gizliliğine ve kanuna uygun şekilde işlenmesine büyük önem vermektedir. Educall, bilgi kayıtlarının doğru ve güncel tutulması için gerekli önlemleri alır.

15. Alıcı, satın aldığı Online eğitim paketi bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Educall un online eğitim hizmeti verme yükümlülüğü sona erer.
Educall’un öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa; online eğitim hizmeti geçici süre ile durdurulur. Bu durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, isterse eğitim sürecini iptal edebilir veya engel ortadan kalkana dek eğitim programının ertelenmesini talep edebilir. Alıcı eğitim programını iptal ederse; ödemeyi kredi kartı veya eft/havale seçeneklerinden herhangi biriyle yapmış ise bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

16. İş bu sözleşmeden dolayı ihtilaf vukuunda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır. Sözleşme onayı online ortamda alıcının eğitim sürecine başlamak için Educall.com.tr sitesine kullanıcı adı ve şifresi ile girişini takiben sözleşme sonunda ki kabul ediyorum işaretleyip, onayla seçeneğini tıklaması sonucu tarafların karşılıklı rıza ve muvafakatleriyle imza edilmiş olarak kabul edilir.